Peace

Love

Happiness

 

صلح - عشق - شادی

نخستین گردهمایی در سال 1972 در نزدیکی آسپن در ایالت کلرادوی آمریکا برگزار شد. قرار بود این اجتماع تنها یکبار برگزار شود اما مردم آنقدر از آن لذت بردند که هر سال آنرا در یکی از ایالت های آمریکا برگزار کردند.

از آن زمان تا حال گردهمایی بزرگتر و بزرگتر شده و اکنون در بسیاری از کشور های جهان اتفاق می افتد که حتی در بعضی از آنها حدود پنجاه هزار نفر یا بیشتر جمع شده اند.

خانواده رنگین کمان در دنیا خود را ملزم به دوست داشتن ، همزیستی و احترام متقابل میان تمام موجودات زنده نموده است . آنها آگاهانه به تمرین زندگی جمعی و پرهیز از خشونت می پردازند و به زندگی دیدی کل نگر دارند.

افراد عضو اجتماع رنگین کمان اعتقاد دارند که صلح و صفا و عشق برترین چیزها هستند و باور دارند که برای این دو چیز وقت به اندازه کافی وجود ندارد. روش زندگی آنها شباهت زیادی به روم سرخپوستان دارد و آنها خود را متعهد به مراقبت و احترام به طبیعت میدانند . آنها هر سال در جنگلهای ملی با هدف برقراری صلح در زمین دور هم جمع می شوند .

نحوه عضویت :

برای عضو شدن در جامعه رنگین کمان هیچ شرطی برای عضویت و فردی بعنوان رهبر و قانونی به جز (احترام صلح آمیز) وجود ندارد. گردهمایی ها رایگان هستند و از همه استقبال میشود.

 

تجهیزات مورد نیاز و توضیحات عمومی :

در این گردهمایی به شما توصیه میشود با خود وسایل اردو و قاشق و چنگال و کاسه برای غذا بیاورید.

از شما خواسته میشود مشروبات الکلی – مواد مخدر وسایل الکترونیکی و اسلحه با خود به همراه نیاورید . در گردهمایی چیزی به نام کلاه جادو وجود دارد که دور آتش هایی که هنگام غذا خوردن روشن میشود دست به دست میگردد و شما میتوانید پولی را در آن به عنوان تنخواه گردان خرید غذا برای همه بگذارید. در گردهمایی رنگین کمان موسیقی اعم از آکوستیک – طبل زنی و رقص و نیز کارگاه های آموزشی و پیاده روی برای گردآوری گیاهان و حلقه های مشاوره خواهران و برادران و دایره کلی برای جمع شدن استفاده میشود.

این برنامه همچنین شامل لذت بردن از طبیعت – مراقبه و مناجات و سرود خوانی و سخن گفتن از معنویت و رشد شخصیت و شفا بخشی و آموزش نجوم یا هر چیز دیگری که افراد بخواهند با دیگران قسمت کنند میباشد. این گرد همایی یک فرصت استثنایی برای رشد کردن – جشن رفتن و خدمت کردن و دعا و بازی و رابطه برقرار کردن با دیگر موجودات زمین است.

مسافرانی از سراسر جهان به مدت یک ماه با روحیه ای صلح آمیز و آکنده از عشق بدون هیچ شرایطی دور هم جمع میشوند تا با هم آشنا و متعهد شوند.

گروههای زیادی متشکل از دوستان یا افراد خانواده ها وجود دارند که آشپزخانه و اردوهایی برپا میکنند و از همه دعوت میکنند تا فضای خاص خویش را با دیگران قسمت کنند.

برای نخستین بار در تاریخچه این گردهمایی گروهی از ایرانیان در این اجتماع بعنوان یک گروه شرکت داشتند و اردوی خاص خود را برپا کردند و دانش و موسیقی و فرهنگ خود را با بقیه سهیم شدند. جای شما خالی بسیار حال کریدم و لذت بردیم.

سوالات رایج :

چرا این گردهمایی را رنگین کمان مینامند؟

چون رنگین کمان نماینده تمام طیف های نور است و به همین شکل هر کس از هر نژاد و مذهب و سن یا رنگی که باشد میتواند در این گردهمایی شرکت کند.

چه جور لباسی بپوشیم؟

اولین چیزی که باید در باره لباسها بدانید این است که بعد از گردهمایی به دردتان نخواهد خورد. پس لباسهایی با خود بیاورید که کثیف شدنشان برایتان مهم نباشد.

گردهمایی رنگین کمان ، فرصتی است برای تقدیس زندگی و افراد بیشتر لباسهای رنگارنگ و شاد می پوشند و هر جور لباسی میتوانند بپوشند – از دامنهای بلند گرفته تا شلوارهای نخی و راحت و تی شرت - تاپ - شال - شلوارک و غیره.

آیا لازم است لباس گرم با خود بیاوریم؟

با توجه به نوع فصل و محل برگزاری متفاوت است ولی تجربه قبلی نشان از سرد شدن هوا در شب دارد لذا توصیه به استفاده از البسه گرم میشود.

آیا چادر هم بیاوریم؟

بله – همه اردو خواهند زد چون قرار است در دل طبیعت با هم زندگی کنیم پس با خود وسایل اردو بیاورید مثل چادر – کیسه خواب – زیر انداز – چراغ قوه و باتری اضافه – کوله پشتی و چاقوی جیبی و هر چیزی که در چادرتان لازم است.

وسائل شخصی چطور؟

بله حتما قمقمه آب - کرم ضد آفتاب – مایو و حوله مسواک و خمیر دندان - قاشق و چنگال – صابون و برای خانمها نوار بهداشتی – دستمال کاغذی و .....

حمام چطور؟

در اردو مسلما حمام نخواهد بود !!

ولی باید خود را برای یک زندگی قبیله ای آماده کنیم و آبی که از چشمه ها و اردوهای اطراف پیدا میشود حود را شستشو دهیم. و صد البته استفاده از صابون و شامپو در اطراف رودها موجب آلودگی رودها شده و لذا از چهار چوب اخلاقی و زیست محیطی به دور است به همین خاطر توصیه میشود با خود دوش آفتابی همراه داشته باشید یا ظرفی که بتوان در آن آب ذخیره کرد .

دستشویی چطور؟

در این اردو برای دستشویی باید گودالی کنده شود و البته میتوانید از چاله ها و یا گو دالهای عمومی نیز استفاده کنید. در این روش باید پس از دستشویی با خاکستر و سنگ روی گودال را بپوشانید .

معمولا در کنار گودالها ظرفهایی تعبیه میشود که محتوی خاکستر و دستمال و ... هست که باید توسط آنها فضولات پوشانده شود. قصد ما این است که همه سالم و سلامت بمانند.

کلاه جادو چیست؟

با کلاه جادو برای گردهمایی پول جمع میشود. گردهمایی برای همه رایگان است اما برای تامین منابع غذایی و سلامت همه افراد پول لازم است. این منابع شامل غذا و دارو و بنزین و غیره میشود و کلاه جادو در دایره اصلی هنگام غذا خوردن بیرون آورده میشود. آنقدر که برایتان راحت است پول بدهید مبلغ پیشنهادی 20 دلار در هفته است . حتی اگر پول ندارید میتوانید در پخت غذا ئ کندن گودال و آوردن آب از چشمه ها – خرد کردن چوب یا برقراری کارگاه های آموزشی کمک کنید.

موسیقی به چه صورت وجود دارد؟

موسیقی در همه جای گردهمایی وجود دارد اما آکوستیک. موسیقی یکی از رایج ترین اشکال سرگرمی دور آتش هایی است که روشن میشود با خود هر نوع آلت موسیقی میتوانید بیاورید و عشقتان را با دیگران قسمت کنید.

آیا میتوان بچه ها را با خود بیاوریم؟

حتما میتوانید و صد البته باید مسئولیت شان را بر عهده بگیرید.

گردهمایی چقدر طول می کشد؟

تاریخ رسمی آن حدود یک ماه است و البته هیچ کس مجبور نیست تمام مدت را بماند . شما میتوانید در طول گردهمایی هر وقت که خواستید بیایید و بروید.

نقطه اوج گردهمایی کامل شدن ماه است و هر چه زمان آن نزدیک تر شود افراد بیشتری می آیند و کمی بعد از آن افراد شروع به ترک گردهمایی میکنند . شما نیز میتوانید تمام زمان یا مدتی را و یا فقط چند ساعت را در آنجا بمانید.

قوانین کلی و مهم :

  • اگر میخواهید عکس بگیرید باید از همه کسانی که در عکس حضور دارند اجازه بگیرید پس یادتان باشد که اول بپرسید.
  • در هیچ جا زباله نریزید.
  • اگر زباله غیر قابل بازیافت دارید در چادرتان نگهدارید و پس از پایان گردهمایی با خودتان ببرید.
  • به طبیعت آسیب نرسانید و هدف ما احترام و بزرگداشت مادر طبیعت است.
  • استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر و خشونت ممنوع است.
  • خود را برای تحولی ژرف در زندگی خویش آماه سازید!!!

 

Home --- Gallery ----- News ---- Travel To Iran